لطفا چند لحظه صبر نمائید

ماژول فیبر نوری میکروتیک S-85DLC05D Mikrotik S-85DLC05D


0.0 (0)
بدون دیدگاه 5 پرسش و پاسخ

نوع رابط: SFP
سرعت داده: 1.25 گیگابیت بر ثانیه
طول موج: 850 نانومتر
نوع فیبر: چند حالته
حداکثر فاصله: 550 متر
کانکتور: LC دوتایی
DDM: بله
مصرف برق: 1.2 وات

پرداخت آنلاین امن
پرداخت با کارت‌های شتاب

ارسال سریع
اﻣﮑﺎن ﺗﺤﻮﯾﻞ اﮐﺴﭙﺮس
آماده ارسال

1,180,000 تومان
معرفی

ماژول فیبر نوری S-85DLC05D از شرکت میکروتیک یکی از اجزای کلیدی در شبکه‌های مدرن است که امکان انتقال داده‌ها را با سرعت بالا و برد طولانی فراهم می‌کند. این ماژول، که به طور خاص برای استفاده در شبکه‌های فیبر نوری طراحی شده است، به کاربران اجازه می‌دهد تا از مزایای فناوری فیبر نوری بهره‌مند شوند، از جمله پهنای باند بالا، مقاومت در برابر تداخل‌های الکترومغناطیسی و قابلیت انتقال داده‌ها بر روی مسافت‌های طولانی بدون افت کیفیت.

ماژول S-85DLC05D، با پشتیبانی از استاندارد SFP (Small Form-factor Pluggable)، قابلیت سازگاری بالایی با تجهیزات شبکه مختلف از جمله سوئیچ‌ها، روترها و مبدل‌های فیبر نوری را دارد. این قابلیت اطمینان حاصل می‌کند که مدیران شبکه می‌توانند این ماژول را به راحتی در شبکه‌های موجود خود ادغام کنند یا برای ارتقاء زیرساخت‌های شبکه خود به فناوری فیبر نوری از آن استفاده نمایند.

یکی از مزایای کلیدی S-85DLC05D، سرعت انتقال داده‌های بالای آن است که تا ۱.۲۵ گیگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می‌کند. این سرعت انتقال، آن را برای استفاده در شبکه‌هایی که نیازمند پهنای باند بالا هستند، مانند مراکز داده، شبکه‌های تجاری و دانشگاهی، و همچنین برای برنامه‌های کاربردی نظیر ویدئو کنفرانس، انتقال ویدئو با کیفیت بالا و سایر کاربردهای پهنای باند سنگین ایده‌آل می‌سازد.

در کنار سرعت بالا، برد انتقال داده‌ها در ماژول S-85DLC05D نیز قابل توجه است. این ماژول قادر است داده‌ها را تا فاصله ۵۵۰ متری بر روی فیبر نوری مالتی‌مود انتقال دهد، که آن را برای اتصالات درون ساختمانی یا بین ساختمان‌های نزدیک به یکدیگر در پردیس‌ها و مجتمع‌های تجاری مناسب می‌سازد. این برد انتقال، به همراه کیفیت بالای سیگنال و پایداری اتصال، اطمینان خاطری را برای کاربردهای حیاتی که نیازمند ارتباطات قابل اعتماد هستند، فراهم می‌آورد.

نکته دیگری که S-85DLC05D را در میان راه‌حل‌های مشابه متمایز می‌کند، سهولت نصب و راه‌اندازی آن است. با طراحی پلاگ‌اند‌پلی، کاربران می‌توانند این ماژول را بدون نیاز به ابزار خاص یا تنظیمات پیچیده نرم‌افزاری، به سرعت در تجهیزات شبکه خود نصب کنند. این ویژگی، زمان راه‌اندازی شبکه را به طور قابل توجهی کاهش داده و امکان مدیریت ساده‌تر شبکه را فراهم می‌آورد.

در پایان، ماژول فیبر نوری S-85DLC05D میکروتیک با توجه به ویژگی‌های برجسته‌ای مانند سرعت بالای انتقال داده، برد انتقال قابل توجه، سازگاری گسترده با تجهیزات شبکه مختلف و سهولت نصب، یک راه‌حل ایده‌آل برای طیف وسیعی از کاربردهای شبکه‌ای است. این ماژول نه تنها به افزایش کارایی و پایداری شبکه‌های فیبر نوری کمک می‌کند، بلکه با ارائه راهکاری اقتصادی و کارآمد، به مدیران شبکه امکان می‌دهد تا از فناوری فیبر نوری به نحو احسن استفاده کنند.

ویژگی های کلیدی ماژول فیبر نوری S-85DLC05D

رابط SFP:

  • رابط SFP یک استاندارد صنعتی برای اتصال فرستنده و گیرنده های فیبر نوری به تجهیزات شبکه است.
  • این رابط به شما امکان می دهد ماژول S-85DLC05D را به طیف گسترده ای از تجهیزات شبکه، از جمله روترها، سوئیچ ها، و مبدل های رسانه متصل کنید.
  • رابط SFP مزایای متعددی را ارائه می دهد، از جمله:
    • نصب و راه اندازی آسان
    • قابلیت ارتقا
    • انعطاف پذیری
    • مقرون به صرفه بودن

سرعت داده 1.25 گیگابیت بر ثانیه:

  • سرعت داده 1.25 گیگابیت بر ثانیه برای اکثر برنامه های شبکه، از جمله:
    • اشتراک گذاری فایل
    • چاپ شبکه
    • VoIP
    • وبگردی
    • استریم ویدئو

طول موج 850 نانومتر:

  • طول موج 850 نانومتر برای استفاده با فیبر چند حالته مناسب است.
  • فیبر چند حالته ارزان تر از فیبر تک حالته است و می تواند مسافت های کوتاه تری را پشتیبانی کند.

حداکثر فاصله 550 متر:

  • ماژول S-85DLC05D می تواند تا 550 متر از طریق فیبر چند حالته داده را ارسال و دریافت کند.
  • این برای اتصال شبکه های در یک ساختمان یا محوطه دانشگاه مناسب است.

کانکتور LC دوتایی:

  • کانکتور LC دوتایی یک کانکتور فیبر نوری محبوب است که اتصال قابل اعتماد و ایمن را فراهم می کند.
  • این کانکتور به طور خاص برای استفاده با فیبر چند حالته طراحی شده است.

DDM:

  • DDM مخفف Digital Diagnostic Monitoring است.
  • این فناوری به شما امکان می دهد پارامترهای حیاتی ماژول S-85DLC05D را مانند برق ورودی، دمای سنسور و قدرت نوری را نظارت کنید.
  • این اطلاعات می تواند برای جلوگیری از مشکلات و عیب یابی آنها در صورت بروز استفاده شود.

7. سازگاری:

  • ماژول S-85DLC05D با تعدادی از روترها و سوئیچ های میکروتیک سازگار است.
  • لیست کاملی از تجهیزات سازگار را می توانید در وب سایت میکروتیک پیدا کنید.

مزایا:

  • مقرون به صرفه
  • قابل اعتماد
  • آسان برای استفاده
  • سازگار با تعدادی از تجهیزات شبکه
  • از فناوری DDM برای نظارت بر پارامترهای حیاتی استفاده می کند

معایب:

  • حداکثر فاصله 550 متر
  • فقط با تجهیزات میکروتیک سازگار است

کاربردها:

  • اتصال شبکه های محلی (LAN)
  • اتصال شبکه های WAN
  • اتصال دوربین های امنیتی
  • اتصال تجهیزات ذخیره سازی
  • اتصال نقاط دسترسی بی سیم

نتیجه:

  • ماژول فیبر نوری میکروتیک S-85DLC05D یک راه حل مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای اتصال شبکه های شما از طریق فیبر نوری ارائه می دهد.
  • این ماژول با تعدادی از روترها و سوئیچ های میکروتیک سازگار است و از فناوری DDM برای نظارت بر پارامترهای حیاتی استفاده می کند.

اطلاعات اضافی:

  • ماژول S-85DLC05D در دمای 0 تا 70 درجه سانتیگراد کار می کند.
  • این ماژول دارای MTBF (میانگین زمان بین خرابی) 1000000 ساعت است.
  • ماژول S-85DLC05D با گارانتی یک ساله میکروتیک ارائه می شود.

 

سخت افزار S-85DLC05D

ماژول S-85DLC05D یک فرستنده و گیرنده SFP 1.25G با کانکتور LC دوتایی 850 نانومتری است که برای اتصال فیبر چند حالته تا 550 متر با DDM طراحی شده است. این ماژول با تعدادی از روترها و سوئیچ های میکروتیک سازگار است و راه حلی مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای اتصال شبکه های شما از طریق فیبر نوری ارائه می دهد.

  • چیپست: قلب ماژول، وظایف رمزگذاری، رمزگشایی، کنترل خطا و مدیریت برق را انجام می دهد.
  • حافظه: 256 کیلوبایت حافظه EEPROM برای ذخیره اطلاعات پیکربندی مانند نوع فیبر، طول موج و حداکثر فاصله.
  • منبع تغذیه: 3.3 ولتی داخلی، از طریق رابط SFP از تجهیزات شبکه برق دریافت می کند.
  • اجزای اپتیکی: فرستنده و گیرنده 850 نانومتری، فرستنده از LED لیزر و گیرنده از آشکارساز عکس استفاده می کند.
  • کانکتور: LC دوتایی برای اتصال به کابل فیبر چند حالته.
  • مشخصات فیزیکی: ابعاد 56.5 x 13.2 x 8.5 میلی متر و وزن 50 گرم.
  • مواد: پلاستیک و فلز برای محافظت در برابر ضربه و EMI.
  • عمر مفید: MTBF 1000000 ساعت.
  • گارانتی: یک ساله میکروتیک.

 

خصوصیات نرم افزاری S-85DLC05D

سیستم عامل:

  • ماژول S-85DLC05D از سیستم عامل MikroTik RouterOS استفاده می کند.
  • RouterOS یک سیستم عامل قدرتمند و انعطاف پذیر است که به شما امکان می دهد ماژول را پیکربندی و مدیریت کنید.
  • برخی از ویژگی های کلیدی RouterOS عبارتند از:
    • رابط خط فرمان (CLI)
    • رابط کاربری گرافیکی (GUI)
    • پشتیبانی از SNMP
    • پشتیبانی از اسکریپت

پروتکل ها:

  • ماژول S-85DLC05D از تعدادی از پروتکل های شبکه، از جمله:
    • Ethernet
    • VLAN
    • QoS
    • Spanning Tree
    • LACP

مدیریت:

  • ماژول S-85DLC05D را می توان از طریق CLI، GUI یا SNMP مدیریت کرد.
  • CLI به شما امکان می دهد دستورات را به صورت خطی وارد کنید.
  • GUI یک رابط کاربری بصری ارائه می دهد که استفاده از آن آسان تر است.
  • SNMP به شما امکان می دهد ماژول را از یک ایستگاه مدیریت شبکه مدیریت کنید.

عیب یابی:

  • ماژول S-85DLC05D از تعدادی ابزار عیب یابی، از جمله:
    • Ping
    • Traceroute
    • SNMP
    • Logging

به روز رسانی:

  • سیستم عامل و firmware ماژول S-85DLC05D را می توان از طریق وب سایت میکروتیک به روز کرد.

 

ماژول فیبر نوری میکروتیک S-85DLC05D

مقایسه ماژول فیبر نوری S-85DLC05D

مشخصهS-85DLC05DSFP-10G-SRGLC-SX-MMDJ485E10G-SFP-SR
نوع رابطSFPSFPSFPSFP+SFP+
سرعت داده1.25G10G10G10G10G
طول موج850 نانومتر850 نانومتر850 نانومتر850 نانومتر850 نانومتر
نوع فیبرچند حالتهچند حالتهچند حالتهچند حالتهچند حالته
حداکثر فاصله550 متر300 متر550 متر300 متر550 متر
کانکتورLC دوتاییLCLCLCLC
DDMبلهبلهبلهبلهبله
قیمتمقرون به صرفهمتوسطمتوسطمتوسطمتوسط
سازگاریروترها و سوئیچ های میکروتیکتجهیزات با رابط SFPتجهیزات با رابط SFPتجهیزات با رابط SFP+تجهیزات با رابط SFP+

ماژول S-85DLC05D در مقایسه با همرده های خود، انتخابی مقرون به صرفه برای اتصال شبکه های فیبر نوری تا 550 متر است. این ماژول از DDM برای نظارت بر پارامترهای حیاتی و از کانکتور LC دوتایی برای اتصال قابل اعتماد و ایمن استفاده می کند.

انتخاب ماژول مناسب به نیازهای شما بستگی دارد. اگر به دنبال یک راه حل مقرون به صرفه برای اتصال شبکه های کوتاه هستید، S-85DLC05D یک انتخاب عالی است.

 

مشخصات فنی
مدل
Dual LC UPC
پهنای باند
1.25 گیگابیت
فاصله
550 متر
نوع
SFP
مد
Multi Mode
لطفا چند لحظه صبر نمائید
پرسش‌های متداول

S-85DLC05D یک فرستنده و گیرنده SFP 1.25G است، در حالی که SFP-10G-SR یک فرستنده و گیرنده SFP 10G است.
S-85DLC05D برای اتصال شبکه های کوتاه تا 550 متر مناسب است، در حالی که SFP-10G-SR برای اتصال شبکه های بلندتر تا 300 متر مناسب است.
S-85DLC05D مقرون به صرفه تر از SFP-10G-SR است.

خیر، S-85DLC05D از FEC پشتیبانی نمی کند.
FEC خطاهای بیت را در طول انتقال داده تصحیح می کند.
اگر به FEC نیاز دارید، از SFP-10G-SR استفاده کنید.

خیر، S-85DLC05D از رمزگذاری پشتیبانی نمی کند.
رمزگذاری داده ها را در طول انتقال رمزگذاری می کند.
اگر به رمزگذاری نیاز دارید، از SFP-10G-SR استفاده کنید.

S-85DLC05D با سوئیچ های Cisco که از رابط SFP پشتیبانی می کنند سازگار است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد سازگاری، به وب سایت میکروتیک مراجعه کنید.

می توانید S-85DLC05D را از طریق CLI، GUI یا SNMP پیکربندی کنید.
برای اطلاعات بیشتر در مورد پیکربندی، به مستندات RouterOS مراجعه کنید.

‌پیوست‌ها